вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się destruują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od właściwego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy efekt finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий